ZŠ a MŠ Milíkov
Vánoční školička PDF Tisk Email
Pátek, 22 Prosinec 2017 11:12

VÁNOČNÍ ŠKOLIČKA

Předvánoční období jsme v naší školičce prožívali v duchu Vánoc. S dětmi jsme si povídali o tradicích a zvycích vánočních svátků. Vyzdobili jsme si školku vánočními motivy, zpívali vánoční koledy, ustrojili stromeček slaměnými ozdobami a sušeným ovocem. K vánočním svátkům patří i pečení cukroví, a tak jsme si s dětmi upekli a nazdobili vánoční perníčky. Nedílnou součástí byla i příprava bramborového salátu, na kterém jsme si všichni pochutnali. Pro děti nejdůležitějším úkolem bylo napsání a nazdobení dopisu pro Ježíška. Nejkrásnějším okamžikem ukončení předvánočního období v naší školičce, byla návštěva Ježíška, který nám nadělil mnoho krásných a zajímavých dárečků.

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a těšíme se na Vás opět v novém roce.

Více FOTO ZDE.

Adventní čas PDF Tisk Email
Středa, 20 Prosinec 2017 11:17

ADVENTNÍ ČAS V ŠD

Děti školní družiny si v čase adventním zpříjemnily dny různými aktivitami. Vyráběly betlém, který zdobí naši školu a také místní knihovnu, kde si děti zapůjčují knížky. Připomněly si tradici Vánoc pečením vanilkových rohlíčků a medových perníčků, což děti přijaly s velkým nadšením. A aby těch vánočních aktivit nebylo málo, vyrobily si netradiční vánoční baňku a to pomocí nafukovacího míčku, přírodního provázku a tekutého škrobu. Vše se jim moc povedlo a hlavně je to bavilo.

Setkávání PDF Tisk Email
Středa, 20 Prosinec 2017 10:52

PŘEDVÁNOČNÍ SETKÁNÍ

Dne 13. 12. 2017 v naší školičce proběhlo již třetí setkání s rodiči pod vedením Leny Freyové, která se tentokrát zaměřila se na rozvoj trojrozměrného vnímání u dětí ve výtvarných a pracovních činnostech. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům předvedla, jak jednoduše vyrobit tři vánoční výrobky – anděl, kapr a zvoneček. Tyto zajímavé techniky a jednoduché postupy si následně měly možnost vyzkoušet maminky se svými dětmi. Na závěr tohoto setkání jsme si všichni popřáli hezké prožití vánočních svátků.

V ZŠ Návsí PDF Tisk Email
Neděle, 10 Prosinec 2017 19:12

DOPOLEDNE V ZŠ NÁVSÍ

Jako každoročně, také letos jsme s žáky 4. a 5. ročníku navštívili naši spádovou školu v Návsí.

Po příchodu nás přivítal pan ředitel, který nás provedl školou, nahlédli jsme do některých tříd, viděli jsme při práci budoucí spolužáky a zasportovali jsme si společně s žáky školy v Návsí a Hrádku.  Zároveň jsme měli možnost pochutnat si na skvělé svačině, kterou pro nás upekli samotní žáci.

Atmosféra byla velmi příjemná a my se již teď těšíme na návštěvu v příštím roce.