ZŠ a MŠ Milíkov
Mikuláš PDF Tisk Email
Pondělí, 10 Prosinec 2018 06:45

MIKULÁŠ

Již od čtvrtečního rána bylo cítit mezi dětmi napětí a možná i trochu obavy. Přijde dnes mezi nás Mikuláš a anděl? A bude s nimi i čert?

Nakonec jsme se dočkali. Přišli. Mikuláš, anděl, ale i čert. A přinesli s sebou pro děti bohatou nadílku. Nikdo však nic nedostal zadarmo.
V tělocvičně, kde jsme se letos s Mikulášem a jeho pomocníky potkali, zazněly písničky a básničky a za odvahu a snažení byli všichni odměněni balíčkem.

Předvánoční dílničky v MŠ PDF Tisk Email
Pondělí, 10 Prosinec 2018 06:41

PŘEDVÁNOČNÍ DÍLNIČKY V MŠ

Dne 28. 11. 2018 jsme si v naší školičce připravili „Předvánoční dílničky“ pro naše maminky, tatínky a jejich poklady.
Příjemnou atmosféru jsme navodili vánoční výzdobou, mísou s ovocem, oříšky a poslechem vánočních koled. Rodiče společně se svými dětmi tvořili zajímavé vánoční motivy a nechybělo ani zdobení a ochutnávka vánočních perníčků.

Tímto příjemným posezením jsme zahájili krásný předvánoční čas.

Dýňové slavnosti PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Listopad 2018 12:35

DÝŇOVÉ SLAVNOSTI ANEB STRAŠIDELNÁ ŠKOLIČKA

Poslední říjnový týden jsme si zpestřili dýňovými slavnostmi. Uvařili dýňovou polévku, vydlabali dýně, ze kterých jsme si vytvořili svítící dýňová strašidýlka.

Týden jsme zakončili ve strašidelných kostýmech, kdy děti měly zvládnout stezku odvahy po tmě při svíčkách na půdě. Ve zvonici na ně čekala čarodějnice Anička, která děti odměnila strašidýlkem a malou sladkou odměnou. Na závěr jsme si zařádili na BUBU diskotéce.

Dýňový den PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Listopad 2018 06:18

DÝŇOVÝ DEN

Asi nejčastěji skloňovaným názvem zeleniny těchto podzimních dnů je bezpochyby dýně. Její předností jsou různé možnosti tvoření a úpravy, které jsme se během dnešního dopoledne rozhodli využít. Protože se nám tentokrát sešlo velké množství tykví různých velikostí a tvarů, mohli je žáci různě zdobit, dlabat nebo si pochutnat na upečených muffinech. Všem rodičům za poskytnuté dýně děkujeme.