ZŠ a MŠ Milíkov

20. 04. Bezpečně do školy – beseda pro žáky 1. – 3. ročníku

30. 04. Ředitelské volno – přerušení provozu MŠ, ZŠ, ŠD

02. 05. Zápis dětí k předškolnímu vzdělávání 10:00 – 15:30

11. 05. Vystoupení dětí ke Dni matek 09:15 pro ženy Klubu seniorů Milíkov, 15:00 pro rodiče

16. 05. Sokolníci 10:30

25. 05. Školní výlet MŠ, ZŠ

30. 05. Vystoupení dětí pro jubilanty

31. 05. Dětský den na hřišti 9:00 – 12:00

23. 06. Radovánky 15:00

29. 06. Slavnostní ukončení školního roku

Den Země PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Duben 2018 05:58

DEN ZEMĚ

Den Země slaví víc jak miliarda lidí ve více jak 193 státech světa. Je to tudíž největší svátek, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost. Také žáci naší školy si měli možnost připomenout základní pravidla odpovědného vztahu vůči našemu životnímu prostředí. Po troše teorie si ochotně nasadili rukavice, popadli hrábě či smetáky a hurá uklízet okolí školy a naší obce.

Plazi PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Duben 2018 05:56

PLAZI, JAK JE NEZNÁTE

Domácí mazlíčci nemusí být jen pejsci nebo kočky, pro někoho jsou to třeba plazi. O tom se mohli žáci i děti z mateřské školy přesvědčit během velmi zajímavé besedy o plazech. Pan Valko s sebou přivezl prostorná terária plná nejrůznějších hadů, mezi kterými byla např. krajta královská, korálovka, užovka červená, gekon a další. Velmi poutavě dětem přiblížil život plazů, seznámil je s chovem a péči o ně a také vysvětlil, jak se u hadů projevuje albinismus.

Překvapivá byla odvaha žáků i dětí z mateřské školy, kterým hadi vůbec nenahnali strach, právě naopak, s nadšením sledovali, jak se po nich hadi plazí. Na vlastní kůži se tak přesvědčili, že hadi nejsou slizcí, jak se o nich vypráví.

Metoda Hejného v MŠ PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Duben 2018 05:43

METODA HEJNÉHO V MŠ

Dne 11. 4. 2018 se v naší škole konalo již poslední odborně zaměřené setkání pro rodiče dětí mateřské školy pod vedením paní Mgr. Pavlíny Šustkové.

Prostřednictvím aktivit nám přiblížila metodu Hejného a ukázala, jak tuto metodu, kdy dítě objevuje matematiku samo a s radostí, uplatnit již u dětí předškolního věku.