Naše škola

Jsme malotřídní škola, která se nachází v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd v obci Milíkov pod horou Kozubová.

Naše škola

Základní škola

„Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si.“

Základní škola

Mateřská škola

„Řekni mi a já zapomenu, ukaž mi a já si zapamatuji, nech mne to udělat a já pochopím.“

Mateřská škola

Školní družina

„Není důležitý výsledek, ale cesta, která k němu vede.“

Školní družina

ZŠ a MŠ Milíkov
Aktuality
Den v přírodě PDF Tisk Email
Úterý, 09 Říjen 2018 04:59

DEN V PŘÍRODĚ

Krásné slunečné počasí nás stále láká do přírody. A tak i žáci spolu s dětmi mateřské školy strávili celé páteční dopoledne venku.

Na vycházce po okolí pozorovali změny v přírodě, které s sebou přináší podzim a na školním hřišti si připomněli, jak správně poskytnout první pomoc.

Pak již za zpěvu písně Foukej, foukej větříčku vyšli na "Vrchpolí", kde ukončili Den v přírodě pouštěním draků.


 
Tú, tú, tú, auto už je tu PDF Tisk Email
Pondělí, 24 Září 2018 10:59

TÚ, TÚ, TÚ, AUTO UŽ JE TU

V týdnu od 17. 9. do 21. 9. 2018 jsme se s naší školičkou věnovali dopravní výchově.  Děti se každodenně stávají účastníky silničního provozu. Pro jejich bezpečnost je důležité naučit se osvojovat důležitá pravidla, jak se v silničním provozu chovat a jak předcházet mnohým nehodám. Proto jsme si připravili týdenní projekt „Tú, tú, tú, auto už je tu“. Prostřednictvím zajímavých her a činností tak děti získaly základní povědomí o pravidlech silničního provozu, seznámily se s některými důležitými značkami, dopravními prostředky. Pro lepší upevňování praktických znalostí a zkušeností jsme využívali vycházky do terénu a dopravní hřiště u školy, kde nás na závěr projektu čekala slalomová jízda na odrážedlech a koloběžkách. Ten, kdo ji zvládl bez nehody, dostal za odměnu krásný diplom a lízátko.


 
Beskydský azimut mládeže PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Září 2018 09:39

BESKYDSKÝ AZIMUT MLÁDEŽE

Tři, dva, jedna – start! Se začátkem nového školního roku odstartoval i další ročník orientačního běhu v třineckém lesoparku.

Nejen žáci naší školy tak měli opět možnost prověřit své orientační schopnosti a fyzickou zdatnost. Letošní závody nám navíc zpříjemnilo teplé, slunečné počasí.


 
Bezpečně po vesnici PDF Tisk Email
Čtvrtek, 20 Září 2018 09:14

BEZPEČNĚ PO VESNICI

Jak správně přecházet silnici a proč respektovat zákazy, které se zdají být pro nás překážkou? Na tyto a jiné otázky dostali žáci odpovědi a vše si vyzkoušeli v praxi během vycházek po okolí vesnice a procházek do lesa. Cílem je v dětech vypěstovat návyky, které si ponesou po celý život.


 


Strana 1 z 2