Plazi PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Duben 2018 05:56

PLAZI, JAK JE NEZNÁTE

Domácí mazlíčci nemusí být jen pejsci nebo kočky, pro někoho jsou to třeba plazi. O tom se mohli žáci i děti z mateřské školy přesvědčit během velmi zajímavé besedy o plazech. Pan Valko s sebou přivezl prostorná terária plná nejrůznějších hadů, mezi kterými byla např. krajta královská, korálovka, užovka červená, gekon a další. Velmi poutavě dětem přiblížil život plazů, seznámil je s chovem a péči o ně a také vysvětlil, jak se u hadů projevuje albinismus.

Překvapivá byla odvaha žáků i dětí z mateřské školy, kterým hadi vůbec nenahnali strach, právě naopak, s nadšením sledovali, jak se po nich hadi plazí. Na vlastní kůži se tak přesvědčili, že hadi nejsou slizcí, jak se o nich vypráví.