PDF Tisk Email

Celoroční plán školní družiny

Rytířská družina

Kdo je rytíř, nemá strach,

ani ve dne, ani v tmách.

Nechová se zbaběle,

chrání svoje přátele.

Rytíř v nouzi pomáhá,

tak zní moje přísaha.

Cílem "Rytířské družiny" je naučit děti hrát si spolu se všemi bez rozdílu.

Rytíři byli ve středověku stateční, věrní, štědří a zdvořilí. S dětmi se budeme snažit po celý rok tyto vlastnosti dodržovat.

Ze všeho nejdříve si společně "vystavíme" hrad a rozdělíme se do pěti skupin. Poté si každá skupina nakreslí svůj erb, který je bude provázet po celý rok školní družiny.

Každá skupina bude mít svůj měšec na žetony, které bude sbírat za různé úkoly, disciplíny. Na konci školního roku uskutečníme vyhodnocení a ti nejlepší získají rytířské ocenění.

Celoroční plán školní družiny k nahlédnutí zde.