fbpx
ŠKOLNÍ VÝLET – MACOCHA, PUNKEVNÍ JESKYNĚ

Konec školního roku již tradičně bývá spojen se školním výletem, na který se žáci těší celý rok. My jsme se letos vydali do Chráněné krajinné oblasti Moravského krasu. K Punkevním jeskyním nás ze Skalního mlýna dovezl silniční vláček. Zde jsme se teple oblékli a odebrali se na prohlídku jeskyní. Nádhera, co všechno příroda dokáže. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o tom, jak vzniká stalaktit, stalagmit a stalagnát, jak dlouho trvá, než krápník vyroste o jeden jediný milimetr. Také jsme vyslechli legendu o vzniku názvu propasti Macocha. Část cesty jeskyněmi jsme absolvovali po podzemní říčce Punkvě na lodičkách, z kterých měli žáci největší zážitek. K vyhlídce na propast Macochy nás dopravila lanová dráha. Po obědě a osobním volnu jsme procházkou zpět do Skalního mlýna ukončili skvěle prožitý den.