Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981, IČO: 75 026 392
Zavolejte nám555 444 126

Plán ŠD

PIRÁTSKÁ DRUŽINA

2023 – 2024

Piráti na palubě školní družiny proč ne? Děti se stanou členy pirátské posádky a během odpoledních hodin se budou účastnit různých dobrodružství a výzev. Piráti, to jsou postavy plné dobrodružství, odvahy a tajemství. Pirátská družina zdůrazňuje důležitost spolupráce a komunikace mezi dětmi. Při plnění úkolů a hádankách se musí děti navzájem doplňovat a především spoléhat sám na sebe.

Jak vypadá typický den v pirátské školní družině?

  • Přivítání posádky: každý den začne přivítáním dětí do pirátského týmu. Děti se mohou obléct do pirátských kostýmů a přijmou svá pirátská jména.
  • Dobrodružství a úkoly: během odpoledne se děti účastní různých dobrodružství, hádanek a týmových her. Mohou například hledat poklad, řešit záhadné zprávy nebo se vydávat na „pirátský výlet“ po škole.
  • Tvůrčí dílny: součástí programu jsou také tvůrčí aktivity, během kterých děti tvoří vlastní pirátské mapy, lodě nebo poklady. To podporuje jejich kreativitu a jemnou motoriku.

Hlavním cílem je, aby děti prožily zábavu. Motivace ke spolupráci a účasti v aktivitách je posilována hravým a atraktivním způsobem. Děti jsou za své úsilí a účast v aktivitách odměňovány různými způsoby, například pirátským pokladem nebo diplomy za odvahu a spolupráci.