Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981
Zavolejte nám555 444 126

Družina

Školní družina je součástí Základní školy a Mateřské školy v Milíkově. Nachází se v prostorách I. třídy. Hlavním posláním školní družiny je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace dětí. Děti se zde věnují výtvarné, pracovní, hudební, tělovýchovné, jazykové i interaktivní činnosti formou zájmových útvarů, ale také odpočinkovým činnostem a hrám. Pravidelný pohyb v naší nové tělocvičně, ale i na školním hřišti, slouží k aktivní relaxaci, rozvíjí tělesnou zdatnost a zručnost. Družina organizuje zájmové vzdělávání především pro účastníky přihlášené k pravidelné docházce, umožňuje účastníkům odpočinkové činnosti, ale i přípravu na vyučování. Naši ŠD navštěvují žáci 1. až 5. ročníku základní školy. Tvoří ji jedno věkově smíšené oddělení, průměrná naplněnost je 26 dětí. Naše činnost vychází z pedagogiky volného času. Cílem je snaha o vytvoření místa pro aktivní odpočinek dětí po vyučování a zároveň přispět k cílenému ovlivňování jejich volného času.

MEZIPLANETÁRNÍ VÝPRAVA S RODIČI A HVĚZDNÉ NOCOVÁNÍ

Všichni, malí, ale i velcí, kteří měli zájem prožít volný čas jinak, si přišli na své. V pátek odpoledne jsme vyrazili na meziplanetární výpravu. Na odlehlém místě vedle lesa čekalo na děti osm planet naší sluneční soustavy. Na jednotlivých stanovištích, která byla pojmenována podle planet,…

Zobrazit více