Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981, IČO: 75 026 392
Zavolejte nám555 444 126

Plán ŠD

ROBOTICKÁ DRUŽINA

2021 – 2022

Proč právě robotická družina nás bude provázet během celého letošního školního roku?
Protože roboti nás obklopují více, než si myslíme. Někteří z nás netuší, kde všude se roboti nacházejí a v jakých činnostech nám usnadňují práci (život).

Robot a robotika, co to vlastně je?
Tyto a další nové pojmy budou dětem vysvětleny a otázky zodpovězeny.

Na začátku se děti rozdělí do skupinek, ve kterých budou spolupracovat na různých úkolech. Celou docházku budou děti sbírat dílky robota, které budou získávat za splněné úkoly. Nejšikovnější skupina bude na konci školního roku odměněna malým dárkem.

V průběhu roku budeme řešit různé hlavolamy. Jeden z mnoha bude i Rubikova kostka. Její sestavení je snem mnoha lidí, tento hlavolam dokázat složit.

Motto: Robot nesmí ublížit, měl by usnadnit práci a být pomocníkem ve všech směrech.