Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981
Zavolejte nám555 444 126

Plán ŠD

DETEKTIVNÍ DRUŽINA

2020 – 2021

Děti, ale nejen ty, mají rády zapeklité příběhy, řeší různé případy, záhady, hádanky a úkoly. Po celý letošní školní rok se budeme tomuto tématu věnovat. Dozvíme se kdo to vlastně detektiv je, čím se živí a co tato profese obnáší.

Detektiv, kdo to vlastně je? Je to zpravidla profesionálně vyškolená osoba, která za úplatu tajně pátrá s cílem odhalit pachatele. Získává informace například fotografiemi dokumentující usvědčení. Pracuje obvykle v civilním oblečení, někdy dokonce v přestrojení nebo v utajení.

Na začátku se děti rozdělí do skupinek, kde budou spolupracovat na různých úkolech, případech. Celou docházku budou děti sbírat odznaky, které budou získávat za splněné úkoly. Každé z dětí dostane na konci certifikát profesionálního detektiva. Nejšikovnější skupina bude odměněna malým dárkem.

V průběhu budeme řešit různé hlavolamy. Jeden z mnoha bude i Rubikova kostka. Její sestavení je snem mnoha lidí, kteří chtějí dokázat tento hlavolam složit.

Motto: Detektiv je symbol spravedlnosti a měl by se chovat čestně a svědomitě.