ZŠ a MŠ Milíkov Základní škola
PDF Tisk Email

HISTORIE

Historie českého základního školství sahá až k roku 1924, kdy byla v Milíkově zřízena menšinová obecná škola s českým jazykem vyučovacím, která sídlila v soukromém domku p. Wiszczora vedle kulturního domu na Pile. Chodily do ní společně děti z Milíkova, Košařisk i Jasení. V roce 1927 pak byla založena česká obecná škola ve středu obce Milíkov jako jednotřídní menšinová škola.
V době okupace však dochází k jejímu uzavření a k přerušení vzdělávání v českém jazyce. Od roku 1945 se opět začíná vyučovat česky a to v budově současné školy, kdy vedle sebe sídlí česká i polská škola.

SOUČASNOST

Nyní je naše základní škola školou neúplnou neboli malotřídní. Je tvořena dvěma třídami prvního stupně s pěti postupovými ročníky, s kapacitou 32 žáků. Ve třídách jsou společně vzděláváni žáci dvou či tří ročníků, dle počtu žáků. Spádovou školou, do které odcházejí naši žáci ke vzdělávání na 2. stupni je Masarykova základní škola Návsí.