fbpx

Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981
Zavolejte nám555 444 126

Základní škola

Historie českého základního školství sahá až k roku 1924, kdy byla v Milíkově zřízena menšinová obecná škola s českým jazykem vyučovacím, která sídlila v soukromém domku p. Wiszczora vedle kulturního domu na Pile. Chodily do ní společně děti z Milíkova, Košařisk i Jasení. V roce 1927 pak byla založena česká obecná škola ve středu obce Milíkov jako jednotřídní menšinová škola.
V době okupace však dochází k jejímu uzavření a k přerušení vzdělávání v českém jazyce. Od roku 1945 se opět začíná vyučovat česky a to v budově současné školy, kdy vedle sebe sídlí česká i polská škola.

Nyní je naše základní škola školou neúplnou neboli malotřídní. Je tvořena dvěma třídami prvního stupně s pěti postupovými ročníky, s kapacitou 32 žáků. Ve třídách jsou společně vzděláváni žáci dvou či tří ročníků, dle počtu žáků. Spádovou školou, do které odcházejí naši žáci ke vzdělávání na 2. stupni je Masarykova základní škola Návsí.

ZPŮSOB HODNOCENÍ VÝSLEDKŮ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ ZA DRUHÉ POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2019/2020

Vážení rodiče, v pondělí 27. 4. 2020 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (dále jen MŠMT) metodický postup pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020. Vyhláška č. 211/2020 Sb.  ZDE Přestože vzdělávání žáků ve 2. pololetí probíhá nestandardním způsobem, musíme provést…

Zobrazit více

ČTENÁŘSKÁ SOUTĚŽ

V letošním roce proběhla recitační soutěž v jiném duchu. Žáci soutěžili ve třech kategoriích. Děti mateřské školy a žáci prvního ročníku recitovali básně a ostatní žáci předčítali úryvky ze svých oblíbených knih.  Na prvním místě se umístili František Sikora, Ráchel Kawuloková a Anežka Turoňová. Druhé místo obsadily Marie Bojková a Barbora Pyszková. Třetí…

Zobrazit více