fbpx
Základní škola a Mateřská škola Milíkov, přísp. org.
Milíkov, Milíkov 104, 73981, IČO: 75 026 392
Zavolejte nám555 444 126

Základní škola

Historie českého základního školství sahá až k roku 1924, kdy byla v Milíkově zřízena menšinová obecná škola s českým jazykem vyučovacím, která sídlila v soukromém domku p. Wiszczora vedle kulturního domu na Pile. Chodily do ní společně děti z Milíkova, Košařisk i Jasení. V roce 1927 pak byla založena česká obecná škola ve středu obce Milíkov jako jednotřídní menšinová škola.
V době okupace však dochází k jejímu uzavření a k přerušení vzdělávání v českém jazyce. Od roku 1945 se opět začíná vyučovat česky a to v budově současné školy, kdy vedle sebe sídlí česká i polská škola.

Nyní je naše základní škola školou neúplnou neboli malotřídní. Je tvořena dvěma třídami prvního stupně s pěti postupovými ročníky, s kapacitou 32 žáků. Ve třídách jsou společně vzděláváni žáci dvou či tří ročníků, dle počtu žáků. Spádovou školou, do které odcházejí naši žáci ke vzdělávání na 2. stupni je Masarykova základní škola Návsí.

UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Tak už je tady. Tolik netrpělivě očekávaný konec školního roku, kdy si školáci slavnostně naladěni i oblečeni přebírají vysvědčení, výsledek své celoroční práce. Chvíle plné radosti a štěstí střídaly i chvíle smutku, a to při loučení s našimi páťáky, kterým přejeme v nové škole úspěšný start. Ocenění dostali…

Zobrazit více

ŠKOLNÍ PROJEKT – MLÉKO DO ŠKOL, OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL

V rámci tohoto projektu naše škola dostává každoročně formou ochutnávkových košů různé mléčné výrobky a také rozmanité druhy ovoce a zeleniny. Letos žáci dostali zdarma Jihočeský tvaroh, Lipánek tvarohový, Lipánek trvanlivé mléko ochucené, kiwi, hroznové víno, mango, borůvky, meloun, polníček, ředkev. Z tvarohu a zeleniny si…

Zobrazit více