fbpx
PROJEKT „STAVITEL MOSTŮ“

V úterý 14. března 2023 se děti mateřské školy a žáci první a druhé třídy zúčastnily projektu „Stavitel mostů“. Úvodem se děti seznámily s panem lektorem, který jim přinesl krabici plnou stavebních kostek a speciální soupravu prvků. Vše začalo poutavým příběhem o Karlově mostě. Děti se ocitly v roli stavitelů mostu, kdy podle plánu stavěly pilíře, vázaly cihly. Hlavní náplní projektu byla společná stavba Karlova mostu a ověření jeho stability. Lektor pracoval  s dětmi s podporou dětských technických výkresů, metodických listů a stavebnice. Kromě stavění si mohli všichni pomocí jednoduchého pokusu ověřit, zda se ve vodě různé předměty ponoří či nikoliv. Děti se učily formou hry spolupracovat a poznávat nové věci. Na závěr děti získaly osvědčení (diplom), který byl pro ně odměnou, nikoli hodnocením. Byly velmi nadšené a spokojené.